TT-Cad

TT-Cad jest programem, który napisałem ponad 10 lat temu. To narzędzie dedykowane wszystkim osobom, które zamierzają projektować i budować własne makiety kolejowe TT. Program przeznaczony jest dla systemu operacyjnego Windows 3.1x, ale poprawnie działa również pod pozostałymi systemami z rodziny Windows; 95, 98 i NT Workstation. Istnieje również możliwość uruchamiania TT-Cad’a pod innymi systemami operacyjnymi nie będącymi produktami firmy Microsoft.

TT-Cad w wersji 1.40 umożliwia projektowanie układów torów w oparciu o fabryczny materiał torowy produkowany przez TT Zeuke, Berliner TT Bahnen oraz Tillig (szyny U-rurkowe), a także w oparciu o odcinki torów modelowych Tillig. Program jest całkowicie po polsku, generuje dopracowany graficznie schemat torów, który może być wyświetlany i drukowany na wiele sposobów w zależności od wybranych opcji. Oprócz typowych funkcji wstawiania, usuwania i zamieniania pojedynczych odcinków posiada możliwość odpinania, łączenia i przenoszenia dużych części schematu, tzw. gałęzi. Oprócz tego TT-Cad pozwala na projektowanie i umieszczanie na schemacie własnych, unikalnych elementów takich jak obrotnice, rampy, mosty, itd.

Wymagania sprzętowe

  • Komputer klasy IBM-PC z procesorem 386,
  • Max. 1 MB pamięci RAM (bez uwzględnienia wymagań systemu operacyjnego),
  • Karta graficzna VGA,
  • Max. 1 MB wolnego miejsca na dysku twardym.

Wymagania dotyczące oprogramowania

  • MS Windows 3.1x (lub jego emulator), Windows 95, 98 lub NT 4.0.
  • Rejestracja programu

    Program ‚TT-Cad’ w wersji 1.40 jest rozpowszechniany jako „Postcardware”. Możesz ten program bez większych ograniczeń (zgodnie z Umową Licencyjną Użytkownika) kopiować i rozpowszechniać – jest to nawet wskazane, gdyż tylko tą drogą program może dotrzeć do innych zainteresowanych. Możesz także zainstalować ten program na swoim komputerze i użytkować go całkowicie legalnie przez okres próbny 30 dni. Jeśli TT-Cad spodobał Ci się i będziesz miał zamiar z niego dalej korzystać, to wyślij do mnie widokówkę o tematyce kolejowej, bądź widokówkę ze swojego miasta lub okolicy zawierającą pozdrowienia oraz Twój adres e-mail.
    Pocztówki przysyłane przez użytkowników TT-Cad’a są dla mnie jako autora programu jedyną „zapłatą” za czas poświęcony na pracę nad nim, dlatego maja one dla mnie szczególne znaczenie.